روش نصب ایزی تایل

دیوارپوش های سه بعدی چرمی ایزی تایل این قابلیت را دارد که برروی کلیه سطوح اعم از گچ ، کاغذ دیواری ، سنگ ،سرامیک و چوب که سطح صافی دارند ، بدون نیاز به زیر سازی و فریم بندی خاص ، اجرا شود.لازم به ذکر است که بدلیل وجود لایه داخلی از جنس فوم ، این تایل های چرمی تا حدی انعطاف پذیر بوده و امکان نصب آنها در سطوح منحنی شکل نیز وجود دارد.

از دیگر مزایای این تایل ها این است که در صورت هرگونه اشتباه در مراحل نصب ، امکان جداسازی پنلها از روی دیوار وحتی انتقال آنها به مکان دیگر میسر است.همچنین در اکثر موارد نیاز به نصاب حرفه ای نمی باشد.

ابزار نصب

گان و چسب سیلیکون ، گان و چسب حرارتی ، تیغ کاتر ، خط کش ، تراز یا حتی ریسمان رنگی برای تراز بندی محل نصب

 

مراحل نصب

1- جهت شروع نصب ، سطح دیوار یا سقف مورد نظر باید عاری از هرگونه آلودگی و چربی باشد ، بنابراین قبل از نصب از این مورد اطمینان حاصل کنید.
2- در این مرحله تعداد تایل های سه بعدی چرمی مورد نیاز در طول و عرض (ارتفاع ) فضای نصب مورد نظر را محاسبه میکنیم.بدین شکل که طول و عرض را بر اندازه تایل مورد نظر تقسیم کرده و تعداد تایل و فضای باقیمانده از کار که نیاز به برش تایل را دارد، محاسبه میکنیم.

توجه: برحسب شرایط و فضای نصب و دید کار میتوان تایل های برش خورده انتهای کار را در یک سمت و یا دو سمت کار پیش بینی کنیم.بطور مثال در فضایی با ابعاد زیر از تایلی با ابعاد 40*40 سانتی متر استفاده کنیم دو روش برای نصب و محاسبه تایل های چرمی وجود دارد:

همانطور که ملاحظه میکنید در هر دوروش تعداد تایل مصرفی یکسان است ولی روش دوم زیباتر به نظر میرسد.

البته در ارتفاع کار بهتر است که تایل های برش خورده در پایین کار نصب شود.

3- با توجه به انتخاب یکی از روشهای نصب بالا ، اقدام به کشیدن خط تراز افقی و عمودی خواهیم کرد (شکل 3 طبق روش اول)

4- جهت نصب تایل های سه بعدی چرمی ایزی تایل عمدتا از چسب سیلیکون استفاده میشود.البته با توجه به اینکه مدت زمان لازم جهت سفت شدن چسب سیلیکون طولانی میباشد و افزایش سرعت نصب ، بهتر است بعد از آغشته کردن پشت تایل با چسب سیلیکون (مطابق شکل 4) در مرحله بعدی از چسب حرارتی بصورت نقطه ای در گوشه های تایل استفاده شود.در این روش بعد از چسباندن تایل چرمی به سطح مورد نظر، چسب حرارتی سریع خشک شده و تایل را در جای خود فیکس میکند و زمان لازم را جهت سفت شدن چسب سیلیکون فراهم میکند(استفاده ازچسب حرارتی باید با سرعت انجام شود تا چسب سرد نشود).

توجه: علاوه بر چسب ، جهت بالا بردن دوام نصب از میخ های بادی نیزاستفاده می شود.

5- در این مرحله از نقطه صفر که محل قطع شدن خط تراز افقی و عمودی می باشد ، اقدام به چسباندن اولین تایل چرمی برروی خط تراز افقی و عمودی خواهیم کرد( شکل 5). سپس تایل های بعدی را یکی پس از دیگری مطابق شکل 5 روی دیوار بصورت افقی و عمودی نصب خواهیم کرد.

6- پس از نصب تمامی تایل های کامل ، نوبت به نصب تایل های برش خورده میرسد.به دلیل اینکه ممکن است فاصله دیوار یا سطح انتهایی نصب تا خط تراز در تمامی مناطق یکسان نباشد ( قناسی دیوار ) بهتر است هر یک از تایل های چرمی ایزی تایل را به طور جداگانه اندازه گیری کنیم و بعد از مشخص کردن دو نقطه بر روی دو ضلع تایل ، با استفاده از خط کش این دو نقطه بهم متصل شود و توسط تیغ کاتر تایل چرمی مورد نظر را به آسانی برش داده و در محل مورد نظر نصب کنید. به همین ترتیب بقیه تایل ها یک به یک اندازه گیری کرده، برش داده و نصب میکنیم.