شرکت کی پلاس (کناف)

کناف در واقع نام خانواده و موسسه ای با فعالیت هایی در سطح بین المللی و ویژگی های ممتاز می باشد. این شرکت علاوه بر گستردگی و وسعت خود یک موسسه خانوادگی اصیل بوده که این موضوع عامل مهمی در رشد و پیشرفت چشمگیر آن است. از ویژگی های این شرکت سرعت در تصمیم گیری، ابداع و نوآوری در صنعت ساختمان، سرمایه گذاری های پیوسته و حمایت از ایده های نوین کارکنان آن است که آن را از سایرین متمایز ساخته است.

 

این شرکت توسط برادران کناف، کارل و دکتر آلفونس در سال ١٩٣٢ بنیانگذاری شد و هم اکنون فرزندان این دو یعنی نیکلاس و بالدوین کناف به طور مشترک و با هماهنگی سایر اعضای خانواده کناف این گروه را رهبری می کنند.

کار این شرکت از تولید و عمل آوری گچ در منطقه سارلند در کشور آلمان شروع شده و با توسعه و تنوع بخشیدن به این تولیدات در سطح بین المللی در زمینه های زیر فعالیت دارد:

سیستم ها و مصالحی که بر مبنای ماده معدنی گچ تولید می شوند.

  • عایق های صوتی و حرارتی
  • استخراج سنگ آهک و تولید مصالح مرتبط با این ماده ساختمانی
  • مصالح و مواد ساختمانی بر پایه گچ و سیمان
  • تجهیزات و ماشین آلات تولید کننده مصالح فوق

در دفاتر و کارخانجات این شرکت در سراسر جهان بیش از 27500 نفر فعالیت دارند که تلاش همگی آنها حصول موفقیت شرکت و در نتیجه ایجاد امنیت اقتصادی و رشد و توسعه حرفه ای خود است.

یکی از اصول این شرکت تاسیس واحدهای صنعتی در مناطقی است که مواد اولیه فراوان و بازار مصرف مناسب این تولیدات وجود داشته باشد. در این راستا واحدهای متعدد تولیدی این گروه در شرق اروپا و نقاط مختلف آسیا در حال احداث می باشد که نتیجه آن افزایش اشتغال و تولید مواد و مصالحی با کیفیت ممتاز برای برآورده کردن نیازهای فردای این جوامع می باشد.

اصالت برند

اصالت شرکت کنونی کناف به سال 1932 باز می گردد. به زمانی که دو برادر آلفونس و کارل کناف شرکتی را در ابتدا در “سارلند” به ثبت رساندند. گروه صنعتی کناف هم اکنون به صورت جهانی فعالیت می نماید و فعالیتهای این شرکت نیز دیگر تنها به تولید محصولات ساختمانی از جنس گچ محدود نمی گردند. با وجود رشد چشمگیر این مجموعه، همچنان به صورت کاملاً خانوادگی و با مالکیت نوادگان آلفونس و کارل کناف مدیریت می گردد.

دیدگاه، ماموریت و ارزشهای برند کناف

دیدگاه و ماموریت برند کناف آن چیزی است که مجموعه ای از ارزشهای شرکت از آن تبعیت می نماید.

ارزشهای کناف

من کناف هستم. چهار ارزش ما را به سوی هر آنچه که انجام می دهیم هدایت می نماید.

Menschlichkeit: ما با یکدیگر با عدالت و منصفانه رفتار می نماییم و برای تفاوتهای انسانها ارزش قائلیم.

مشارکت: ما همدیگر را در قالب یک تیم می بینیم و به یکدیگر وفادار هستیم.

تعهد: ما به کار، همکاران، محیط اطراف و مدیران خود متعهد هستیم.

کارآفرینی: تفکر کارآفرینی همیشه وزنه ای موثر در فعالیتهای ما بوده است.

هویت برند:

کناف یکی از پیشتازان ایجاد محیطی امن و راحت جهت زندگی می باشد. تمامی فعالیتهای شرکت از سرمایه گذاری پایدار و خطوط تولید منحصر به فرد متشکل شده اند. محصولات و سیستمهای تولیدی کناف خلاقانه، هوشمند، پایدار و با قیمتهای منطقی عرضه می گردند.کناف محترمانه، عادلانه و قابل اطمینان رفتار می نماید.

تحقیق و توسعه
کنترل کیفیت و نوآوری

در این خانواده صنعتی یک اصل همواره مورد توجه بوده و بر اساس آن عمل می‌شود: پیشگیری از بروز مشکل مقدم بر حل مشکل است. استفاده از تکنولوژی برتر در جهت آنالیز مواد خام، کنترل کیفیت محصولات تولیدی حین و بعد از تولید در شرکت کناف نقش مهمی دارد و در این راه از شبیه سازی در جهت کنترل کیفیت مواد تولیدی استفاده می‌شود.

این شرکت به منظور حصول اهداف فوق در صورت لزوم از خدمات موسسات تحقیقاتی مرتبط نیز استفاده می‌کند. اصل دیگر در این گروه صنعتی نو آوری است. تاریخچه این شرکت نشان می‌دهد که گروه صنعتی کناف از این لحاظ بسیار غنی است. این شرکت نه تنها به دنبال الگوبرداری و همانند سازی محصولات دیگر شرکت‌هانیست، بلکه تلاش دارد با ارائه نوآوری‌هاو ابتکارات هوشمندانه در این صنعت در تمامی فعالیت‌های عمرانی حضوری چشمگیر داشته و در جهت بهبود اجرای این پروژه‌هاگامی اساسی بردارد. همچنین در حال حاضر در تدوین استاندارد EN اروپا از امکانات فنی و تاییدیه‌های این شرکت در زمینه‌های مرتبط استفاده می‌شود.