انواع سقف کشسان

تا اینجا به بررسی مفهوم سقف کشسان و مواد تشکیل دهنده سقف های کشسان پرداخته ایم. همچنین یکی از جذاب ترین انواع سقف کشسان از جمله سقف کشسان چند سطحی را به صورت مخصتر توضیح دادیم و همچنین عناصری که زیبایی سقف کشسان شما را چند برابر می کند مانند نورپردازی سقف کشسان و دیوار کشسان را بررسی کردیم.

در این پست به بررسی انواع سقف های کشسان می پردازیم ، با ما همراه باشید.

سقف کشسان در انواع جنس و افکت پارچه های متفاوت عرضه می شود ، از جمله انواع رایج این پارچه ها می توان به لاکر (براق یا آینه ای) ، مات ، ساتن ، برلیانت ، پرلاموتر ، ترنسپرنت (شفاف) اشاره کرد.

محدوده رنگ ها و بافت ها به سادگی خیره کننده هستند:چرم جیر ، ساتن ، ساتن مات و غیره. شایع ترین نوع بافت مات ، شیشه ای و ساتن هستند.

لاکر(آینه ای یا براق)

این نوع سقف کشسان ، یکی از زیباترین جلوه های بصری را به بینندگان هدیه می دهد ، به طوری که افکت پارچه این سقف کشسان حالت آینه مانند دارد و کمی براق است و این امکان را دارد که طراحی داخلی و دکوراسیون خود را در سقف کشسان منزل خود انعکاس دهید.

مات

سقف کشسان مات براق نیست و درخشندگی ندارد و همانطور که از نامش معلوم است ، افکت مات گونه بر روی آن پیاده سازی شده است ، این نوع سقف کشسان در طراحی ها و دکوراسیون هایی استفاده می شود که سبک مینیمالیستی و ساده دارند و بیشتر برای منطبق کردن دکوراسیون با فضای منزل به کار می رود.

ساتن

این نوع سقف کشسان را می توان تلفیقی از سقف کشسان مات و سقف کشسان لاکر دانست ، زیرا هر دو خاصیت مات بودن سقف کشسان مات و براق بودن سقف کشسان لاکر را در خود جای داده است و یک درخشندگی صدفی را به فضای منزل اعطا می کند ، این نوع سقف کشسان مناسب هر گونه دکوراسیون و طراحی داخلی می باشد.

برلیانت

سقف کشسان برلیانت جزو یکی از سقف های کاذب جدید و لاکچری به حساب می آید ، این نوع سقف کشسان درخشش متالیک مانندی دارد و رنگ های طلایی ، نقره ای و برنزی را با زیبایی خاصی جلوه می دهند. سقف کشسان برلیانت اغلب در دکوراسیون و طراحی داخلی با سبک مدرن استفاده می شود و مناسب مکان هایی مانند سرویس بهداشتی ، حمام و سالن های غذاخوری لوکس می باشد.

ترنسپرنت (شفاف)

سقف کشسان ترنسپرنت یا شفاف ، استعداد خاصی برای پخش کردن نورهای طبیعی و مصنوعی دارد ، این قابلیت سقف کشسان شفاف را یکی از مناسب ترین سقف ها به جهت نورپردازی تبدیل کرده است ، سقف کشسان شفاف اغلب در رستوران ها ، کافی شاپ ها ، آمفی تئاترها و سالن های انتظار استفاده می شوند.